Dominika z Lučenca v podmienke obvinili z troch trestných činov

Ilustračné foto. Foto: Ilustračné foto: TASR/Radovan Stoklasa

Lučenec 8. júla (TASR) – Vyšetrovateľ v Lučenci obvinil 20-ročného Dominika z Lučenca zo zločinu vydierania, zločinu lúpeže a z prečinu porušovania domovej slobody. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová, obvinený od 21. júna vydieral 20-ročného muža z Lučenca.

„Takmer každý deň od neho pýtal peniaze v rôznych sumách. Opakovane sa mu vyhrážal fyzickým útokom alebo ublížením blízkej osobe v prípade, ak mu ich nedá. Viackrát na poškodeného vytiahol nôž, pričom ho raz ľahko zranil na ruke,“ uviedla hovorkyňa. Neskôr pod zámienkou, že ide vrátiť všetky peniaze, ktoré už dostal, dosiahol, že ho poškodený vpustil do bytu. „Tam mu obvinený pod hrozbou použitia noža vzal tablet a notebook v hodnote viac ako 400 eur, ktoré mu chcel potom vrátiť za 50 eur,“ povedala Faltániová.

Dotyčný postupne od poškodeného vylákal viac ako 2000 eur. „V pondelok (6.7.) v popoludňajších hodinách bola podozrivému mužovi obmedzená osobná sloboda, po vykonaní procesných úkonov ho vyšetrovateľ obvinil a umiestnil do policajnej cely. Spracoval tiež podnet na jeho vzatie do väzby. V minulosti bol obvinený už súdne trestaný za lúpež a týchto ďalších skutkov sa dopustil v podmienke,“ priblížila hovorkyňa. Ako doplnila, za spomínané zločiny môže byť potrestaný odňatím slobody na sedem až 12 rokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.