Kapitálové kontroly v Grécku začínajú spôsobovať problémy

Ilustračné foto Foto: TASR/Martin Baumann

Atény 8. júla (TASR) - Kapitálové kontroly v Grécku začínajú spôsobovať vážne problémy v doprave a zásobovaní. Banky v krajine sú už druhý týždeň zatvorené a vláda okrem kontroly kapitálu, ktorá bráni úniku peňazí do zahraničia, obmedzila aj výbery z bankomatov v Grécku. Informovala o tom agentúra DPA.

Grécke firmy, ktoré prevádzkujú kamiónovú dopravu dnes upozornili, že nedokážu natankovať autá za 60 eur denne, čo je limit na výber hotovosti z bankomatu a celý systém nákladnej prepravy smeruje ku kolapsu.

"Vodič kamióna potrebuje 4000 eur, aby sa dostal z Nemecka od Grécka," upozornil Petros Skulikidis, prezident gréckeho združenia dopravných firiem.

V rámci Grécka sú platby za dodávku tovarov na početné ostrovy vo väčšine prípadov možné len v hotovosti. Lokálne úrady na týchto ostrovoch varovali, že už čoskoro dosiahnu dno.

Okrem toho, viac ako 35 leteckých spoločností oznámilo gréckym cestovným kanceláriám, že im letenky budú predávať tiež len za hotovosť a akceptujú iba zahraničné platobné karty.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.