Poslanci do prázdnin odpracovali v pléne 58 dní

Na snímke pohľad na rokovanie pléna parlamentu, ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 9. júla (TASR) - Poslanci Národnej rady (NR) SR odpracovali od začiatku roka do letných prázdnin v pléne parlamentu dovedna 58 dní. Tie boli rozdelené do ôsmich riadnych či mimoriadnych schôdzí.

Najviac dní, 15, strávili v rokovacej sále v máji. V júni a v marci si tam posedeli po 10 dní, vo februári deväť, v apríli sedem, v januári štyri a v júli tri dni. V štatistike roku 2015 nie sú zaradené rokovania výborov, ktoré sa spravidla spúšťajú asi týždeň pred každou schôdzou. Vo výboroch sú zaradení všetci poslanci okrem predsedu NR SR Petra Pellegriniho (Smer-SD).

Po letných prázdninách sa poslanci zídu v pléne 16. septembra. Schôdza je naplánovaná na 18 rokovacích dní a trvať by mala do 15. októbra. Posledné zasadnutie snemovne v roku 2015 sa začne 10. novembra a trvať by malo do 10. decembra. Plénum by malo v rámci schôdze rokovať 18 dní.

Krátke zasadnutie je v harmonograme vyznačené aj v roku 2016 krátko pred parlamentnými voľbami. Začne sa 26. januára a trvať má do 5. februára. Predvolebné rokovanie zahŕňa osem dní.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.