Slovinskom sa po horúčavách prehnali silné búrky

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Ľubľana 9. júla (TASR) - Územím Slovinska sa v stredu popoludní a v noci nadnes prehnali silné búrky. Nepriaznivé počasie spôsobilo škody na viacerých miestach krajiny. Najviac postihnutým je podľa informácií slovinskej tlačovej agentúry STA severné Slovinsko, najmä oblasť Korutánskeho regiónu.

V dôsledku prívalových dažďov zaplavilo množstvo ciest a pivníc, poškodených je okolo 100 budov. Silný vietor vyvrátil z koreňov desiatky stromov. Úrady doposiaľ neevidujú správy o zranených, obetiach či závažných škodách alebo výpadkoch elektriny.

Po zatopení výrobných závodov muselo viacero fabrík v Korutánskom regióne pozastaviť prevádzku, medzi inými aj oceliareň Metal Ravne a spoločnosť na výrobu náradia Stroj Radlje.

Hasiči stále pomáhajú obyvateľstvu upratovať škody po nočných búrkach vo viacerých častiach regiónu. Spoločne pumpujú vodu zo zatopených pivníc a odpratávajú popadané stromy a konáre.

Lejaky a búrky prerušili vlnu extrémne teplého počasia, ktoré sužovalo v uplynulých dňoch aj Slovinsko.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.