Europoslanec Štefanec vyštartoval na ďalšiu cyklotúru

Poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec, archívne foto Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 10. júla (TASR) - Poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec (KDH) dnes po roku vyráža na ďalšiu cyklotúru. Kým vlani zvolil cestu do Bruselu, toto leto chce jazdiť po Slovensku a rozmiestňovať stojany na bicykle. V priebehu júla a augusta by ich chcel rozdať päť. Dnes vyštartoval spred svojej poslaneckej kancelárie v Bratislave.

"Zistil som, že pre rozvoj cyklodopravy chýbajú ľuďom bežné veci, ktoré sú vo svete úplne normálne. Aby si mali kam odložiť bicykel, aby si ho mali kde požičať, aby jednoducho boli podmienky na rozvoj cyklodopravy," vysvetlil na dnešnom brífingu Štefanec.

Dnes chce na Slovensku inštalovať tri cyklostojany, a to dva v Bratislave a jeden v Kozárovciach. Neskôr pôjde aj do Košíc a Považskej Bystrice. "Podľa odozvy občanov budem pokračovať s ďalšími," avizoval.

Tradícii cyklotúr chce Štefanec ostať verný každoročne, aby aj takýmto spôsobom spropagoval tento šport. "Budeme propagovať myšlienky bežné v Európe. Chceme k nám priniesť viac európskych peňazí na rozvoj cykloturistiky v podobe budovania cyklotrás aj v mestách, kde je nebezpečné jazdiť po uliciach," dodal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.