Pri štvrtom behu s býkmi v Pamplone sa zranil jeden bežec

Adrenalínoví nadšenci utekajú pred býkom na štvrtom tohtoročnom behu pred býkmi v rámci osláv sviatku svätého Fermína v meste Pamplona v severnom Španielsku 10. júla 2015. Foto: TASR/AP

Pamplona 10. júla (TASR) - Najmenej jeden človek utrpel dnes zranenia v španielskej Pamplone, kde tisíce ľudí testovali svoju odvahu a rýchlosť v tohtoročnom v poradí už štvrtom behu so šiestimi býkmi v rámci osláv sviatku svätého Fermína.

Informoval o tom Španielsky Červený kríž. Jeho hovorca José Aldaba povedal, že počas dnešného behu nebol podľa správ, ktoré dostali, nikto nabratý na rohy.

Od začiatku behov v utorok nabrali býky na rohy štyroch ľudí - dvoch Američanov, Austrálčana a Brita, pripomína agentúra AP.

V behoch, ktoré prenáša v priamom prenose španielska televízia, uháňajú ľudia pred šiestimi býkmi alebo popri nich úzkymi vydláždenými uličkami trasou, ktorá má dĺžku 850 metrov a vedie z ohrady až do mestskej býčej arény, kde ich večer zabijú v býčích zápasoch. Dnešný beh trval dve minúty a 24 sekúnd. Každý z býkov váži približne 500 kilogramov.

Deväťdňové slávnosti svätého Fermína v Pamplone zvečnil vo svojom románe Slnko aj vychádza (The Sun Also Rises) z roku 1926 americký spisovateľ a nositeľ Nobelovej ceny za literatúru Ernest Hemingway. Slávnosti prilákajú každý rok tisíce zahraničných turistov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.