Z Nemecka zazneli pochybnosti o najnovšom návrhu gréckych reforiem

Grécky premiér Alexis Tsipras (vľavo) a nemecká kancelárka Angela Merkelová, archívne foto Foto: TASR/AP

Londýn 10. júla (TASR) - Z Nemecka opäť zazneli pochybnosti v súvislosti s krokmi gréckej vlády, najnovšie aj čo sa týka nového gréckeho návrhu reforiem. Dôvodom je, že v mnohých bodoch Gréci ustupujú požiadavkám veriteľov, pričom práve ich požiadavky obyvatelia Grécka v referende minulý týždeň zamietli. Informovala o tom agentúra Reuters.

Grécka vláda zaslala veriteľom nový návrh reforiem vo štvrtok (9.7.) večer, tesne pred vypršaním termínu, pričom návrh v mnohých oblastiach predstavuje ústupok podmienkam veriteľov. Tí žiadali ďalšie úsporné opatrenia. O návrhu bude dnes hlasovať grécky parlament.

Podpredseda parlamentného klubu CDU kancelárky Angely Merkelovej Michael Fuchs však o návrhu zapochyboval. "Musíme byť veľmi opatrní, úprimne, mám určitý problém tomuto návrhu veriť. Aký je totiž rozdiel medzi nedeľou a dnešným dňom?" spýtal sa Fuchs v rozhovore pre BBC Radio, poukážuc na fakt, že v nedeľu 5. júla Gréci v referende návrhy veriteľov odmietli.

Ako dodal, je nevyhnutné, aby opatrenia viedli k udržateľnosti gréckeho dlhu. Ak sa toto nemá docieliť, potom to nemá zmysel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.