VIDEO: Skupina Bez ladu a skladu oslávila na pódiu Pohody tridsiatku

Navštevníci sa bavia počas 19. ročníka multižánrového festivalu Bažant Pohoda na letisku v Trenčíne vo štvrtok 9. júla 2015. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčín 10. júla (TASR) – Prvý deň má za sebou 19. ročník trenčianskeho multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda 2015. Hudobný program otvárala skupina Para, ktorá oslávi dvadsať rokov od svojho založenia. Lasky a spol. roztancovali Pohodu a pripravili tak veľmi dobrú atmosféru pre skupinu Bez ladu a skladu. Táto trenčianska kapela oslávila tridsať rokov svojej existencie.

Oficiálne vznikla 25. júna 1985. Založili ju spolužiaci zo základnej školy Peter Kaščák, Richard Rybníček a Martin Beďatš. Štvrtým do partie bol saxofonista Rasťo Kubica. Spievať mal gitarista Martin Beďatš, nakoniec sa však k mikrofónu postavil Petrov mladší brat Michal Kaščák. Začiatok 90. rokov im priniesol viacero domácich aj zahraničných úspechov. V roku 1990 vydali debutový eponymný album. Úspešný bol aj ich druhý album Horúce hlavy z roku 1991. Vydali štyri albumy, tretí Iba raz vyšiel v roku 1994 a Xmetov v roku 1995. Z neho sú hity Odtrhnite mu hlavu, Píšte všetci modrým perom, Génový inžinier a Udavač. V roku 1997 sa rozišli, na pódiu sa stretli pri výnimočných príležitostiach.

"Som veľmi rád, že sme zahrali na Pohode, koncert som si veľmi užíval. Mám z toho radosť, že sme sa stretli a zahrali si," povedal pre médiá po koncerte Michal Kaščák.

Jubilujúce kapely Para a Bez ladu a skladu pripravujú na jeseň spoločné koncertné turné, odohrajú dvanásť koncertov, dva z nich v Česku. Skupina Bez ladu a skladu pridá ešte štyri vystúpenia v novembri, na koncerte v Prešove bude hrať spoločne s kapelou Chiki liki tu-a.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.