Sieť neprijme pôžičku od I. Matoviča, banka je pre stranu dôveryhodná

Na snímke Radoslav Procházka, archívne foto Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 14. júla (TASR) - Strana Sieť neprijme bezúročný úver tri milióny eur od rodiny lídra OĽaNO Igora Matoviča. Vyplýva to z vyjadrení hovorkyne strany Karolíny Duckej, podľa ktorej pre Sieť predstavuje banka dôveryhodného veriteľa s nespochybniteľnými finančnými zdrojmi.

"Sieť sa sústredí na prípravu dobrého plánu pre Slovensko, ktorý ľudia očakávajú a potrebujú. Sieť je financovaná prostredníctvom bankového úveru a členských príspevkov, čo nám dáva najvyššiu mieru slobody pri presadzovaní svojej predstavy o jednoduchom a spoľahlivom štáte. V súčasnosti dokončujeme rokovania o ďalšom úvere v objeme okolo jedného milióna eur, po podpísaní zmluvy vás o ňom budeme informovať. Toto je zároveň až do volieb posledná reakcia Siete na akékoľvek nápady poslanca Matoviča," dodala Ducká.

Matovič dnes ponúkol strane Sieť Radoslava Procházku bezúročnú pôžičku na predvolebnú kampaň vo výške tri milióny eur bez ručenia. Od strany za to požadoval, aby na internete zverejnila každú objednávku a faktúru strany aj Procházku z kampane tak, aby ľudia mohli kontrolovať ich financovanie.

"Radšej budem platiť kampaň konkurenčnej strane, ako by som sa mal prizerať, ako sa zamotáva do chápadiel oligarchov a finančných skupín. Sieť už vynaložila vrátane prezidentskej kampane Radoslava Procházku asi dva milióny eur mimo oficiálneho účtovníctva. Moja ponuka prichádza s cieľom a nádejou, že čierne financovanie Siete ukončí," vysvetlil Matovič.

Zároveň povedal, že vie o rokovaní Siete o novej pôžičke vo výške dva milióny eur, za ktoré má nepriamo ručiť známa finančná skupina. "Viem, že úver má, bohužiaľ, opäť slúžiť len na zakrytie skutočných výdavkov, ktoré budú do volieb výrazne vyššie ako poskytnutý úver," povedal. Matovič odmietol, že z jeho strany ide o útok. "Je to pomocná ruka našej konkurencii. Viem si so Sieťou predstaviť budúcu spoluprácu, ale len keď bude mať čisté financovanie," dodal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.