Cieľom DAC Dunajská Streda je skončiť do šiesteho miesta

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Dunajská Streda 15. júla (TASR) - Fortunaligový klub DAC Dunajská Streda je naďalej v štádiu budovania a cieľom pred budúcou sezónou najvyššej súťaže je skončiť do šiesteho miesta. Medzi hlavné priority klubu z juhu Slovenska patrí aj práca s mládežou a výstavba nového štadióna, ktorý by mal stáť koncom roka 2016.

"Začíname novú sezónu v novodobých dejinách futbalového klubu", prihovoril sa k zástupcom médií na stredajšej tlačovej konferencii majiteľ klubu Oskar Világi. "Spokojnosť by bola s umiestnením do šiesteho miesta, prípadná účasť v medzinárodných pohároch by bol bonus." Šéf klubu zároveň zdôraznil, že koncom septembra sa začne výstavba nového štadióna, ktorý by mal byť hotový koncom roka 2016.

V mužstve nastal počas letnej prestávky veľký pohyb. Klub opustilo viacero hráčov - obrancom Petrovi Majerníkovi a Ivanovi Šnircovi sa skončili zmluvy, brankár Martin Polaček zo Slovana ukončil hosťovanie, Erik Ujlaky prestúpil do Frýdku Místku, mladý útočník Roman Sabler smeruje na hosťovanie do Pobrezovej, obranca Mário Tóth do Karvinej a Ivan Sesar do Širokého Briegu.

Opačným smerom putovali slovenský legionár Videotonu Tomáš Tujvel, Erik Pačinda z Košíc, Róbert Polievka z Banskej Bystrice, Francúz Simon Pambou, Panamčan Alfredo Stephens, Matej Slávik z Dubnice, Antonio Asanovič zo Senca, a dvojica Róbert Csóka, András Mészáros z juniorky DAC.

Tréner Tomislav Marič uviedol, že integrácia nových hráčov do mužstva pokračuje úspešne. "Naznačujú, že budú platnými posilami. Prípravné zápasy ukázali, že ich príchodom sa viditeľne zlepšila ofenzíva mužstva. Do prvého zápasu Fortuna ligy v sobotu proti Senici nastúpime ofenzívne v rozostavení 4-4-2," uviedol.

V predchádzajúcom ročníku bol prioritou klubu podľa slov majiteľa postup dorastencov do 19 rokov do najvyššej súťaže. Túto úlohu aj splnili. Výchova mládeže bude aj v budúcom období hlavným motívom klubu, ktorý jej venuje veľkú pozornosť, a do konca nasledujúceho roka má v meste vyrásť najväčšie tréningové centrum mládeže na Slovensku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.