Vo Volgograde chcú usporiadať Zápas za mier medzi Ruskom a Nemeckom

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Volgograd 16. júla (TASR) - Volgogradský guvernér Andrej Bočarov chce pred futbalovými MS 2018 v Rusku zorganizovať "Zápas za mier" medzi domácou reprezentáciou a úradujúcimi majstrami sveta z Nemecka. Duel by sa uskutočnil na Štadióne víťazstva v bývalom Stalingrade, ktorý bol počas druhej svetovej vojny dejiskom jednej z najväčších a najkrvavejších bitiek. Informovala o tom agentúra Reuters.

"Veľmi by som privítal, keby vo Volgograde prišlo k usporiadaniu Zápasu za mier medzi Ruskom a Nemeckom. Som presvedčený, že o takýto duel by bol v tomto regióne obrovský záujem a vstupenky by išli na dračku. Dopyt po lístkoch by určite prevýšil kapacitu štadióna," povedal Bočarov na štvrtkovej tlačovej konferencii. Nový štadión vo Volgograde s kapacitou 45.000 miest by mali dokončiť na jeseň v roku 2017.

Bitka o Stalingrad prebiehala od 21. augusta 1942 do 2. februára 1943. Bojovali v nej vojská nacistického Nemecka, Rumunska, Maďarska a Talianska proti sovietskym silám. "Teraz sú medzi Nemeckom a Ruskom úzke väzby, ale futbalový zápas na novom štadióne vo Volgograde by bol niečím veľmi výnimočným," dodal Bočarov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.