Schäuble: Zníženie dlhu Grécku by nebolo v súlade s eurozónou

Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble, archívne foto Foto: TASR/AP/Markus Schreiber

Berlín 16. júla (TASR) - Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble označil schválenie balíka reforiem v gréckom parlamente za "dôležitý krok," dodal však, že rokovania o konečnej podobe tretieho záchranného programu budú ťažké. Zároveň upozornil, že požadované zníženie dlhu Grécka by nebolo v súlade s členstvom krajiny v eurozóne. Informovala o tom agentúra AP.

Veritelia Grécka požadovali, aby pred začatím rokovaní o treťom záchrannom programe grécky parlament schválil balík reformných a úsporných opatrení. Parlament tak v noci nadnes urobil. So začatím rokovaní o finančnej pomoci musia ešte súhlasiť ministri financií eurozóny a súhlas musí dať aj nemecký parlament, ktorý o tom bude hlasovať v piatok 17. júla.

V súvislosti s čoraz častejšími návrhmi, aby sa Grécku neudržateľne vysoký dlh znížil, Schäuble v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Deutschlandfunk pripustil, že zabezpečenie udržateľnosti gréckeho dlhu bude náročné. "Zostrih" dlhu by bol totiž podľa neho nelegálny. Ako uviedol, nie je to v súlade s členstvom v menovej únii.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.