Generálny prokurátor Izraela vyšetrí utrácanie v premiérovom sídle

Benjamin Netanjahu Foto: TASR/AP Photo

Jeruzalem 21. júla (TASR) - Izraelský generálny prokurátor Jehuda Weinstein nariadil v pondelok vyšetrovanie veľkého utrácania v rezidencii premiéra Benjamina Netanjahua. Píše o tom dnes agentúra AP.

Oznámenie prišlo po správe štátneho kontrolného orgánu. V nej sa spomínajú veľké sumy verejných peňazí, ktoré boli práce v oficiálnej rezidencii Netanjahua a jeho manželky minuté na jedlo, nábytok, upratovanie a záhradné. Rezidencia sa nachádza v Jeruzaleme; ich vlastný domov leží v pobrežnom meste Keisarija.

Netanjahuovci zatiaľ zrejme nebudú vypočúvaní. Vyšetrovanie sa sústredí na Ezru Saidoffa, zamestnanca, ktorý dohliada na väčšinu záležitostí rodiny. Premiér ani jeho žena Sara v súčasnosti nie sú podozriví.

Rodina izraelského premiéra je na podobnú "pozornosť" zvyknutá, komentuje AP. Predseda vlády má už dlho imidž prominenta, ktorý fajčí cigary a pije koňak. Jeho manželka už bola kritizovaná za svoj finančne náročný vkus za arogantné správanie sa k zamestnancom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.