V Partizánskom dokončili rekonštrukciu chodníka za viac 150.000 eur

Ilustračné foto Foto: TASR/Oliver Ondráš

Partizánske 21. júla (TASR) - Samospráva Partizánskeho odovzdala verejnosti do užívania časť zrekonštruovaného chodníka na ulici Gen. Svobodu na sídlisku Luhy. Jedna z väčších investícií, ktorej realizáciu si naplánovala radnica na tento rok, stála viac ako 150.000 eur. Informoval o tom TASR primátor Partizánskeho Jozef Božik.

"Ide o 350 metrov dlhý chodník na ulici, ktorá je najfrekventovanejšou na území mesta, keďže spája úseky medzi dvoma železničnými prejazdmi, cez ktoré vodiči vstupujú do Partizánskeho," poznamenal Božik.

Opravu ľavostrannej komunikácie pre peších od obytného bloku číslo 765 do čísla 978, vrátane vstupov do bytových domov, zrealizovala firma Via-kom, s.r.o., so sídlom v Žiari nad Hronom, a to za 153.711,74 eur s DPH. Samospráva pôvodne predpokladala, že za jeho rekonštrukciu zaplatí 193.360 eur bez DPH.

Chodník je z betónovej zámkovej dlažby, pričom jeho súčasťou je aj dlažba pre nevidiacich a slabozrakých. Celkovo išlo o rekonštrukciu 1073 štvorcových metrov (m2) dláždeného chodníka a 174 m2 dláždených vstupov do domov. "Dodávateľ práce zrealizoval za dva mesiace," dodal primátor.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.