Hermés zaznamenal v 2. kvartáli nárast tržieb

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Paríž 21. júla (TASR) - Francúzsky výrobca luxusného tovaru Hermés zaznamenal v 2. kvartáli aj za celý 1. polrok 2015 nárast tržieb aj napriek neistej situácii vo svete, a to z geopolitického, ako aj ekonomického a finančného hľadiska. Vďačí za to najmä japonskému trhu. Informovali o tom agentúry Reuters a Bloomberg.

Presnejšie, konsolidované tržby spoločnosti v 2. kvartáli 2015 vzrástli o 22,2 % na 1,18 miliardy eur z 963,4 milióna eur v rovnakom období minulého roka. Pri konštantných devízových kurzoch sa zvýšili o 9,7 %, čo je viac ako 8-% nárast tržieb v 1. štvrťroku, ktorý analytici očakávali aj v uplynulom kvartáli. Za lepšie výsledky vďačí výrobca legendárnej kabelky Birkin a hodvábnych šatiek predovšetkým japonskému trhu, kde jeho tržby stúpli až o 26,5 %.

Podľa predbežných údajov za celý 1. polrok vzrástol konsolidovaný obrat Hermés o 21 % na 2,30 miliardy eur, čo predstavuje 9-% nárast pri konštantných kurzoch.

Hermés potvrdil svoj strednodobý cieľ, ktorým je rast tržieb pri konštantných kurzoch o 8 %. Upozornil zároveň, že jeho prevádzková marža v 1. polroku pravdepodobne klesla v reakcii na oslabenie eura.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.