Výstavbu Národného futbalového štadióna posúdi projektová organizácia

ministerstvo školstva Foto: TASR

Bratislava 22. júla (TASR) – V súvislosti s výstavbou Národného futbalového štadióna (NFŠ) chce ministerstvo školstva vytvoriť projektovú organizáciu. Tá má preskúmať možnosti, ako by štát mohol štadión postaviť, prípadne ako pokračovať v už začatom projekte výstavby. Pre TASR to uviedla hovorkyňa rezortu školstva Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

Po tom, čo prezident Slovana Bratislava Ivan Kmotrík starší vyhlásil, že nebude ďalej financovať výstavbu NFŠ z vlastných peňazí, má štadión postaviť štát. "V súčasnosti práve prebieha verejné obstarávanie poradcu, ktorého prvou úlohou bude hĺbková analýza súčasného stavu a doteraz vykonaných aktivít a návrh možnosti ďalšieho postupu," dodala Dupaľová Ksenzsighová.

Služby odborného poradcu pre projekt NFŠ pre rezort školstva obstaráva ministerstvo vnútra prostredníctvom tzv. rámcovej zmluvy na poskytovanie audítorsko–poradenských služieb. "Obstarávanie by malo byť ukončené v priebehu nasledujúcich dní, najneskôr do konca júla," dodala hovorkyňa ministerstva školstva. Ako prvý dnes na výber poradcu upozornil denník Sme.

To, že NFŠ nakoniec postaví štát, ohlásil premiér Robert Fico ešte začiatkom mája. Cena za výstavbu by podľa jeho slov nemala presiahnuť 40 až 45 miliónov eur, pričom časť má financovať futbalový klub Slovan Bratislava. Stavebné práce by sa podľa premiéra mohli začať do konca tohto roka.

Proces výstavby NFŠ sa ťahá už takmer osem rokov. Dôvodov, prečo je na Tehelnom poli jama, je viacero. Poslednú kvapku do mora problémov s výstavbou dali mestskí poslanci, ktorí Kmotríkovi vypovedali nájomnú zmluvu, a tiež prokuratúra, ktorá prešetruje územné rozhodnutie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.