Väzeň odsúdený za znásilnenie a lúpež napadol dozorkyňu

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 22. júna (TASR) - K fyzickým útokom odsúdených slovenských väzňov voči dozorcom - príslušníkom Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) počas ich výkonu služby dochádza veľmi ojedinele.

V tomto roku sa odohrali len tri, a to posledný koncom minulého týždňa. "V piatok 17. júla v popoludňajších hodinách došlo v priestoroch kuchyne odsúdených v ústave Košice-Šaca k fyzickému napadnutiu a vyhrážaniu sa nožom príslušníčke zboru 38-ročným odsúdeným, ktorý sa vo výkone trestu odňatia slobody nachádza pre spáchanie trestných činov znásilnenia, lúpeže a vydierania. Vďaka rýchlemu zásahu sa podarilo zabrániť závažnejším dôsledkom jeho konania a napadnutej príslušníčke zboru boli spôsobené ľahšie zranenia, ktoré si vyžadovali ošetrenie v Nemocnici s poliklinikou Košice-Šaca s následnou práceneschopnosťou," uviedol pre TASR riaditeľ Kancelárie generálneho riaditeľa ZVJS Adrián Baláž. Podľa informácií TASR spomínaný väzeň v tomto ústave s minimálnym stupňom stráženia čistil v kuchyni nožom zemiaky.

O uvedenej skutočnosti riaditeľ ústavu bezprostredne po jej vzniku informoval vedenie Generálneho riaditeľstva zboru. "Nakoľko okolnosti tejto udalosti prešetrujú príslušníci Okresného riaditeľstva PZ Košice, nie je Zbor väzenskej a justičnej stráže oprávnený poskytnúť k prípadu bližšie informácie," dodal ďalej Baláž.

Ďalšie dva spomínané útoky v tomto roku však nemali až tak nebezpečný charakter, boli bez zbrane - išlo o napadnutie rukami a nohami.

V súčasnosti sa v slovenských ústavoch nachádza 1321 obvinených a 8812 právoplatne odsúdených.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.