Prokurátor ÚŠP podal obžalobu vo veci Devín banky

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 22. júla (TASR) - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na začiatku minulého týždňa obžalobu na šesť osôb v trestnej veci Devín banky.

"Prokurátor ÚŠP podal 13. júla obžalobu na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v trestnej veci Devín banky na šesť osôb – Ľubomíra K. a spol. pre pokračovacie trestné činy sprenevery a úverového podvodu. V organizovanej skupine boli štyri osoby zamestnanci banky a dve osoby členovia predstavenstva," uviedla dnes pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. "Obžaloba napadla do senátu ŠTS v Banskej Bystrici a sudca po preštudovaní spisu rozhodne o ďalšom postupe," informovala dnes hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

V období rokov 1998 – 2001 vykonávali v mene Devín banky rozličné finančné transakcie pri vykonávaní termínovaných vkladov spojených so zmenkovými obchodmi a poskytovaním úverov vybraným určitým slovenským a ruským firmám. Spreneverou pri termínovaných vkladoch bola spôsobená škoda 30,93 milióna eur. "A bolo podvodným spôsobom poskytnutých 25 úverov v úhrnnom objeme 88,4 milióna eur," dodala hovorkyňa ÚŠP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.