Sociálna poisťovňa radila zamestnávateľom

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 22. júla (TASR) - S cieľom znižovať chybovosť zamestnávateľov pri elektronickej komunikácii so Sociálnou poisťovňou (SP), najmä v registračných listoch zamestnávateľov, fyzických osôb, v mesačných výkazoch a výkazoch poistného, pripravila poisťovňa vo svojich pobočkách už štvrtú sériu odborných školení.

Témou boli časté a opakujúce sa chyby zamestnávateľov, z ktorých vyplýva nesprávna výška odvádzaného poistného a následné penalizovanie zamestnávateľa. Pre radu si na semináre prišlo 3213 zástupcov zamestnávateľov. Najväčšiu účasť, až 280 účastníkov, zaznamenala pobočka SP v Nitre. V Bratislave sa počas niekoľkých termínov vystriedalo 264 účastníkov a v Humennom 170.

Séria podujatí potvrdila, že zamestnávatelia majú o tento spôsob vzdelávania záujem a pomáha im predchádzať problémom pri registrácii zamestnancov. Okrem toho majú i možnosť poradenstva v pobočkách SP a informácie sa dozvedia aj na webovej stránke Sociálnej poisťovne v časti Chyby zamestnávateľov pri platení poistného. Podobne majú k dispozícii podrobný manuál postupu pri zamestnávaní dohodárov v časti Sociálne poistenie zamestnancov a zamestnávateľov pri dohodách o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru.

TASR informoval hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.