Portugalský prezident Cavaco Silva oznámil termín parlamentných volieb

Anibal Cavaco Silva Foto: TASR/AP

Lisabon 23. júla (TASR) - Portugalský prezident Aníbal Cavaco Silva oznámil v stredu večer v prejave k národu termín konania parlamentných volieb, ktoré sa v tejto juhoeurópskej krajine uskutočnia 4. októbra.

Nedávne prieskumy verejnej mienky naznačili, že tieto voľby budú mať tesné výsledky, a to vzhľadom na to, že ani jedna zo strán - vládni sociálni demokrati (PSD), ich koaličný partner Sociálnodemokratický stred/Ľudová strana (CDS/PP) či opozičná Socialistická strana (PS) - nezaznamenala pred ostatnými výrazný náskok, konštatovala agentúra DPA.

Portugalská ekonomika sa vrátila vlani k rastu po troch rokoch recesie. Stalo sa tak vďaka prijatiu záchranného balíka vo výške 78 miliárd eur. Program, implementovaný v máji 2011 so zameraním na udržanie portugalskej ekonomiky, financovala tzv. trojka - Európska komisia (EK), Európska centrálna banka (ECB) a Medzinárodný menový fond (MMF).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.