Kolesový nakladač usmrtil v kameňolome 50-ročného muža

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Beluša 24. júla (TASR) – V kameňolome bratislavskej spoločnosti CEMEX Infrastrukture Slovakia v Mojtíne, v dobývacom priestore Beluša, okres Púchov, utrpel vo štvrtok (23. 7.) smrteľný pracovný úraz 50-ročný pracovník. TASR informovala hovorkyňa Ministerstva hospodárstva SR Miriam Žiaková.

Keďže podľa nej v lome ide o banskú činnosť, smrteľný pracovný úraz prešetruje Obvodný banský úrad (OBÚ), ktorý vykonáva dozor nad bezpečnosťou. „Ministerstvo hospodárstva počká na výsledky vyšetrovania a bude trvať na prijatí prísnejších bezpečnostných opatrení, aby sa v budúcnosti zabránilo podobnej tragédii. Aj v tomto prípade bude ministerstvo trvať na vyvodení adekvátnych konzekvencií voči zodpovedným zamestnancom, ak sa preukáže, že boli zanedbané bezpečnostné opatrenia. Minister hospodárstva SR vyjadruje úprimnú sústrasť rodine zosnulého pracovníka,“ doplnila Žiaková.

Ako dodala, podľa predbežných informácií a prešetrovania okolností prípadu, došlo k smrteľnému úrazu v čase, keď si išiel pracovník vyzdvihnúť obed, ktorý mal v maringotke na kolesách umiestnenej pri budove stacionárnej drviacej linky. Do maringotky mal naraziť kolesový nakladač. Nakladač nárazom maringotku zdemoloval, pričom postihnutý zamestnanec z maringotky vypadol na svah nad príjazdovou cestou do lomu. Nakladač sa následne nekontrolovane zrútil na prístupovú cestu, pričom ho pri páde zachytil a spôsobil mu devastačné zranenia hrudníka a hlavy. Muž zraneniam napriek polhodinovej resuscitácii podľahol. Presné príčiny nešťastia však podľa Žiakovej odhalí až vyšetrovanie OBÚ Prievidza.

Podľa hovorcu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Pavla Kudličku začala polícia trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.