Ceny ropy v závere týždňa klesli na najnižšiu úroveň od marca

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

New York 25. júla (TASR) - Ceny ropy v závere obchodného týždňa klesli na najnižšiu úroveň od marca tohto roka. Je to reakcia na pokles aktivity čínskeho výrobného sektora. A tiež na správy, že v USA pribudli ďalšie ropné vrty, čo znamená, že ropný trh bude naďalej nadmerne zásobovaný komoditou. Ponuka tak stále vysoko prevyšuje dopyt, čo tlačí ceny ropy smerom nadol. Informovala o tom agentúra Reuters.

Barel (159 litrov) severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v septembri uzavrel v piatok 24. júla obchodovanie pri cene 54,62 USD (49,93 eura). To je o 65 centov menej ako v predchádzajúci deň a o 4,3 % menej ako na konci minulého obchodného týždňa. Piatková cena Brentu je zároveň najnižšia od 19. marca tohto roka.

Cena septembrového kontraktu americkej ľahkej ropy WTI v piatok klesla o 31 centov na 48,14 USD za barel a za celý týždeň sa prepadla o 5,5 % a dosiahla tak najnižšiu úroveň od 31. marca 2015.

(1 EUR = 1,0939 USD)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.