Detvania vo zvýšenej miere žiadujú od mesta obnovy ciest a chodníkov

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Drozd

Detva 27. júla (TASR) - Mesto Detva eviduje v poslednom období zvýšené žiadosti od občanov na komplexnú rekonštrukciu mestských komunikácií a chodníkov.

"Občania žiadajú, aby sa v meste budovali a rekonštruovali mestské komunikácie a chodníky vo väčšom rozsahu, nakoľko sú značne poškodené," uviedla pre TASR hovorkyňa Mestského úradu v Detve Zuzana Juhaniaková.

Na ostatnom Mestskom zastupiteľstve primátor navrhol pripraviť návrh vykúpenia pozemkov a zaradenia investičnej akcie s názvom Rekonštrukcia chodníkov na Námestí mieru do plánu investičných akcií a do rozpočtu mesta na rok 2016. "Tento návrh poslanci zastupiteľstva schválili," pripomenula hovorkyňa. Z požiadaviek občanov vyplýva, že chcú súvislú výmenu poškodeného povrchu chodníkov a nie opravy vysprávkami.

Mesto malo v období posledných rokov túto problematiku zaradenú medzi svojimi prioritami. V roku 2014 vybudovalo a zrekonštruovalo parkoviská, chodníky, oddychové priestranstvá, úpravy okolia budov, spevnené plochy na 20 miestach. Náklady dosiahli 850.000 eur a na asfaltovanie a penetrovanie sa vynaložilo ďalších 142.000 eur.

Podľa primátora Jána Šufliarského niektoré chodníky a komunikácie v meste sú tak schátrané, že je už neefektívne ich opravovať spôsobom rôznych vysprávok. Mesto podľa jeho slov už viacej rokov realizuje rekonštrukcie súvislou opravou povrchu mestských komunikácií a chodníkov. "Verím, že v budúcoročnom rozpočte sa vyčlení dostatočný objem finančných prostriedkov, aby sme mohli realizovať súvislé opravy povrchov tak, ako v predchádzajúcom období. Jednou z lokalít, v ktorej sa budú realizovať takého rekonštrukcie chodníkov, bude aj Námestie mieru," dodal.

O výške finančných prostriedkov na budovanie a rekonštrukcie mestských komunikácií a chodníkov bude rozhodovať Mestské zastupiteľstvo pri schvaľovaní rozpočtu v decembri 2015.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.