Členské príspevky do medzinárodných organizácií nepôjdu z rozpočtu MZV

Ilustračné foto Foto: deutschebank.ge

Bratislava 30. júla (TASR) - Členské príspevky do medzinárodných organizácií sa od budúceho roka už nebudú platiť z rozpočtu ministerstva zahraničných vecí (MZV), ale ich bude uhrádzať ministerstvo financií z kapitoly Všeobecnej pokladničnej správy. Ide o dohodu medzi uvedenými rezortmi.

Tento nový systém financovania členských príspevkov spôsobil celkové zníženie limitu budúcoročných výdavkov ministerstva zahraničných vecí. V návrhu rozpočtu na budúci rok sa pre neho počíta so 103.246.410 eurami. Tento rok je to 123.820.496 eur. Do kapitoly Všeobecnej pokladničnej správy sa presunie 19.971.941 eur.

MZV však s navrhovanou sumou nie je spokojné, keďže po tomto presune je o 602.145 eur nižšia ako v súčasnosti. Ako pre TASR priblížil hovorca Peter Stano, rozpočet rezortu diplomacie je trvalo podhodnotený. "Nepostačuje na pokrytie všetkých našich úloh a neustále apelujeme na ministerstvo financií na jeho zvýšenie minimálne o päť miliónov eur v oblasti prevádzky, aby sme mohli plniť základné úlohy a kompetencie," vysvetlil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.