Reštrukturalizácii gréckeho dlhu sa podľa Lagardeovej nedá vyhnúť

Christine Lagardeová Foto: TASR/AP Photo

Washington 30. júla (TASR) - Medzinárodní veritelia Grécka nebudú mať inú možnosť, ako akceptovať zmiernenie podmienok gréckeho dlhu. Vyhlásila to generálna riaditeľka Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeová. Informovala o tom agentúra Reuters.

Podľa Lagardeovej sa "reštrukturalizácii gréckeho dlhu" nedá vyhnúť.

MMF sa v predchádzajúcich rokoch podieľal spolu s Európskou úniou (EÚ) a Európskou centrálnou bankou (ECB) na dvoch záchranných úveroch pre Grécko. Zadlžená krajina však potrebuje ďalší, v poradí už tretí úver vo výške 86 miliárd eur.

Fond aj Spojené štáty zhodne argumentujú, že dlhová záťaž Grécka je neudržateľná a domnievajú sa, že veritelia by mali Aténam zmierniť podmienky dlhu. Európske vlády však na rokovaniach s Gréckom odmietli návrhy na zníženia hodnoty jeho dlhu, ktoré požadovala vláda v Aténach. Sú ochotné pristúpiť len na zníženie úrokov a ďalšie predĺženie termínu splatnosti gréckeho dlhu.

Lagardeová ale upozornila, že záchranný program pre Grécko bez výraznej reštrukturalizácie nebude úspešný.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.