Na Slovensku sú desiatky útvarov, najviac vojakov je v Michalovciach

Ilustračné foto. Foto: TASR/MOSR

Bratislava 1. augusta (TASR) – Vojaci ozbrojených síl (OS) SR pôsobia v útvaroch, ktoré sú rozmiestnené po celom Slovensku a je ich niekoľko desiatok. Najväčším útvarom, čo sa týka počtu príslušníkov, je mechanizovaný prápor v Michalovciach. TASR o tom informovala hovorkyňa ministerstva obrany Martina Balleková.

V oblasti pozemných síl sú najznámejšími útvarmi napríklad prápor radiačnej chemickej a biologickej ochrany (RCHBO), ktorý sídli v Rožňave. Výcvik nových vojakov zas prebieha v prápore výcviku, ktorý sídli v Martine. V Seredi sú zas napríklad ženisti. V oblasti vzdušných síl sú najznámejšími útvarmi Dopravné krídlo generála Milana Rastislava Štefánika v Kuchyni, Zmiešané krídlo Otta Smika na Sliači a Vrtuľníkové krídlo generálplukovníka Jána Ambruša v Prešove.

Armáda má k dispozícii aj jedno výcvikové centrum na Lešti. "OS SR disponujú aj takzvanými učebnými a výcvikovými zariadeniami, medzi ktoré patria výcvikové priestory Kamenica nad Cirochou a Turecký vrch, ako aj posádkovými cvičiskami, ktoré slúžia jednotlivým útvarom a zariadeniam," dodala Balleková.

Podľa jej slov významnú úlohu zohráva aj Národné centrum pre oblasť RCHBO a EOD v Novákoch, ktoré má špeciálne výcvikové zariadenia, kde sa vykonáva výcvik s reálnymi toxickými chemickými látkami a výbušninami. Toto centrum spolu s Lešťou patrí medzi najvyhľadávanejšie výcvikové priestory.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.