SKOK navrhuje vyčleniť financie na podporu štúdia v zahraničí

SKOK, archívne foto Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 3. augusta (TASR) – Slovenská občianska koalícia (SKOK) navrhuje vyčleniť niekoľko miliónov eur na dodatočnú podporu pre stredoškolákov i vysokoškolákov na vzdelávacie pobyty v zahraničí. TASR informovala Martina Medzayová, hovorkyňa SKOK.

Podľa predsedu strany Juraja Miškova je skúsenosť zo štúdia v zahraničí pre žiakov a študentov neoceniteľná. Študenti získavajú nielen kvalitné vzdelanie, ale aj samostatnosť, schopnosť postaviť sa na vlastné nohy a oveľa lepší rozhľad o tom, ako svet naozaj funguje.

„Je pre mňa veľmi dôležité, že mladí ľudia, ktorí zažijú, ako bežné veci fungujú v zahraničí, budú na základe svojich skúseností po návrate tlačiť na zmenu aj doma a vyžadovať od politikov, aby poskytovali lepšie a kvalitnejšie služby. Len silní, vzdelaní a skúsení občania dokážu na politikov vytvoriť dostatočný tlak,“ povedal Miškov.

Podľa strany SKOK je na Slovensku niekoľko desiatok oblastí, v ktorých sa dajú poskytovať efektívnejšie služby a ušetriť až 1 miliarda eur ročne na štátnych výdavkoch. Školstvo a rozvoj ľudského potenciálu sú však oblasťou, na ktorej sa šetriť nedá, ale naopak, vyžaduje si väčšie investície.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.