Povodne v Číne zmietli deväť turistov

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Peking 4. augusta (TASR) - Prudké záplavy postihli malebnú oblasť pri meste Si-an v strednej Číne a zmietli desiatich čínskych turistov. Informovali o tom dnes štátne médiá. Osem tiel už našli.

Povodeň postihla priľahlé údolie v pondelok popoludní počas najväčších lejakov zaznamenaných v tejto oblasti za posledných 30 rokov, napísala agentúra AP.

Skupina približne 200 policajtov, hasičov a členov polovojenskej organizácie v noci nadnes prehľadávala oblasť a do rána našla osem tiel, uviedla štátna tlačová agentúra Sinchua.

Starobylá metropola niekdajšieho čínskeho cisárstva, mesto Si-an, sa nachádza v zelenom pásme rozprestierajúcom sa popri starovekej Hodvábnej ceste a obklopenom hornatou, zväčša vyprahnutou provinciou Šen-si.

Mnoho čínskych malebných lokalít trpí tým, že je tam už chronicky zlé riadenie a hospodárenie, slabá kontrola zhromažďovania davovo ľudí a ďalšie bezpečnostné problémy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.