Cestujúci detskou železnicou v Košiciach si užijú i penovú šou

Snímka z penovej šou v Košiciach, archívne foto Foto: TASR/František Iván

Košice 7. augusta (TASR) - S hasičmi a ich technikou sa budú môcť už túto sobotu (8.8.) zabaviť malí aj veľkí cestujúci Košickej detskej historickej železnice. Pripravené bude 50-ročné hasičské vozidlo, letný dážď aj penová šou. Núdza nebude ani o vodu.

"Deti si budú môcť vyskúšať prácu hasiča, nadvihnúť auto či uhasiť požiar. Nebude chýbať množstvo vody, pokúsime sa vytvoriť letný dážď a už teraz sa všetci tešíme na penovú šou priamo na stanici Alpinka, ktorej neodolajú najmä tí najmenší," pozýva Ľubomír Lehotský, riaditeľ občianskeho združenia Detská železnica.

Hasiči z Dobrovoľného hasičského spolku z Medzeva sa po minuloročnom úspechu opäť pokúsia o penovú šou, tentoraz z peny do kúpeľa. Ozdobou podujatia bude 50-ročné funkčné hasičské vozidlo z roku 1965. "Program potrvá celý deň od 9.15 h do 16.00 h. Podujatie je súčasťou osláv 60. výročia otvorenia prvej a jedinej zachovalej detskej železnice u nás," informovala TASR Zuzana Lehotská z občianskeho združenia. O zábavu, poučenie i predvedenie hasičskej techniky sa postarajú tradiční partneri detskej železnice, členovia Dobrovoľného hasičského spolku z Medzeva.

Tohtoročnú sezónu na železničke sprevádza množstvo kultúrnych podujatí, vydanie jubilejných pohľadníc, pečiatky či publikácie. Celoročné oslavy by mali vyvrcholiť 3. októbra, kedy by mal vozový park detskej železničky posilniť nový parný rušeň Krutwig.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.