Briti vyšetrujú ako migrant zo Sudánu skoro prešiel pešo eurotunel

Eurotunel Foto: TASR/AP

Londýn 7. augusta (TASR) - Britské úrady vyšetrujú, ako sa sudánskemu migrantovi podarilo prejsť pešo takmer celú dĺžku 50-kilometrového podmorského eurotunela z francúzskeho Calais, kým ho nezastavili. Správu dnes priniesla tlačová agentúra AP.

Polícia v anglickom grófstve Kent informovala, že 40-ročný Abdul Rahmán Harún bol obvinený z blokovania vlakov, ktoré využívajú železnicu v podmorskom tuneli medzi Francúzskom a Britskými ostrovmi. Sudánec údajne prekĺzol okolo stráže pri vchode do tunela a dokázal sa vyhnúť stovkám bezpečnostných kamier, potom ho však v utorok 4. augusta zbadali britskí strážnici v blízkosti anglického mesta Folkestone.

Spoločnosť Eurotunnel, ktorá prevádzkuje tunel a železničnú prepravu pod Lamanšským prielivom, označila incident za mimoriadne nebezpečný, keďže vlaky tadiaľ uháňajú rýchlosťou až 160 kilometrov za hodinu.

Úrady posilnili bezpečnosť, ako aj oplotenie a pohraničné hliadky, pretože toto leto sa prudko zvýšil počet migrantov snažiacich sa dostať z Francúzska do Británie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.