Bouchardová sa rozišla s koučom: Chcem niekoho, kto mi bude vyhovovať

Kanadská tenistka Eugenie Bouchardová, archívne foto Foto: TASR/AP

Toronto 8. augusta (TASR) - Kanadská tenistka Eugenie Bouchardová je opäť bez trénera. Pred začiatkom turnaja Rogers Cup v Toronte oznámila rozchod s koučom Samom Sumykom.

Toho angažovala po tom, ako vlani v novembri ukončila dlhoročnú a úspešnú spoluprácu s Nickom Savianom. V minulej sezóne sa 21-ročná Kanaďanka prebojovala do troch grandslamových semifinále a v rebríčku WTA jej patrilo aj piate miesto. V aktuálnom ročníku sa jej však vôbec nedarí, keď na ôsmich turnajoch za sebou vypadla vždy v 1. kole. "V poslednom čase som jednoducho nebola sama sebou. Moja sebavedomá a agresívna hra absentovala. Stále však mám dôveru vo vlastné schopnosti, viem, že sa nemohli len tak vypariť. Len sa musím dostať späť do bývalej formy," povedala novinárom Bouchardová.

Ako tréner ju dočasne povedie Srb Marko Dragič. S voľbou nového kouča, ktorý by u nej pôsobil na permanentnej báze, sa neponáhľa. "Má to čas. Chcem nájsť niekoho, kto mi pomôže a bude mi vyhovovať. Chcem sa zlepšiť vo všetkých aspektoch mojej hry," dodala Kanďanka, ktorej aktuálne v rebríčku WTA patrí 25. miesto.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.