Nové slovenské rekordy vytvorili v rozplavbách Ledererová aj Nagy

Archívne foto. Slovenská reprezentantka v plávaní Lucia Ledererová reaguje po tom, čo zaplávala nový slovenský rekord vo finále na 50 m prsia v záverečný deň VC Slovenska na bratislavských Pasienkoch 24. mája 2015. Foto: TASR - Michal Svítok

Kazaň 8. augusta (TASR) - O druhý slovenský rekord sa v sobotňajších rozplavbách na MS FINA v ruskej Kazani postaral vytrvalec Richard Nagy na 1500 m voľný spôsob. Časom 15:04,03 minúty vylepšil o 3,26 sekundy vlastné maximum z ME v Berlíne z minulého roka, čo mu na šampionáte v Rusku vynieslo konečné 13. miesto.

Dvadsaťdvaročný Nagy na futbalovom štadióne miestneho Rubinu už poslal do minulosti vlastné národné rekordy aj na 800 m v.sp. (18. miesto za 7:55,31), resp. 400 m v.sp. (32. miesto za 3:51,63). Zverenec trénera Gabriela Barana síce s prvými dvoma rekordmi nebol spokojný, keďže na 400 m mu o málo ušiel olympijský limit do Rio de Janeiro, ale na 1500 m si plánoval napraviť chuť. Mohol plávať uvoľnene, keďže na tejto trati mal olympijský limit už dávno vo vrecku. Napokon národný rekord stlačil o vyše tri sekundy a prepísal národné tabuľky aj v tretej disciplíne, do ktorej na šampionáte nastúpil.

Jeho výkon mu napokon vyniesol konečné 13. miesto, od postupu do elitného osemčlenného finále ho delilo 6,22 sekundy. "V mojej hlavnej disciplíne sa mi podarilo opäť zlepšiť slovenský rekord. Stopky sa zastavili na čase 15:04,03. Stále je teda na čom pracovať. Zajtra ma čaká doplnková disciplína na 400 m polohové preteky," uviedol slovenský rekordér na profile na sociálnej sieti.

Prvý slovenský rekord v sobotu vytvorila Lucia Ledererová na 50 m prsia časom 32,20 sekundy. Vlastný národný rekord z mája tohto roku na VC Slovenska zlepšila o 4 stotiny sekundy.

V dopoludňajších rozplavbách jej to ale stačilo len na 38. miesto a zostala pred bránami semifinále. Najrýchlejším časom ide do semifinále Ruta Meilutyte z Litvy.

V disciplíne 50 m v.sp. sa predstavila aj ďalšia Slovenka Miroslava Syllabová, v rozplavbách obsadila 31. miesto časom 25,59 s. Najlepší výkon v rozplavbách dosiahla Austrálčanka Cate Campbellová (24,40).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.