VIDEO: Rukojemnícka dráma v hoteli Byblos sa skončila

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bamako 8. augusta (TASR) - Malijské špeciálne jednotky podporované francúzskymi vojakmi ukončili dnes rukojemnícku drámu v meste Sévaré v strednom Mali a oslobodili štyroch rukojemníkov, ktorých v miestnom hoteli od piatka zadržiavali islamskí militanti. Informovala o tom agentúra Reuters.

"Zdá sa, že je po všetkom a dobre sa to skončilo," uviedol po zásahu plukovník Diaran Kona. "Oslobodili sme štyroch rukojemníkov. Ale, bohužiaľ, na mieste sa našli tri mŕtve telá," dodal.

Mesto Sévaré leží približne 600 kilometrov severovýchodne od malijskej metropoly Bamako.

Ozbrojenci zajali v hoteli Byblos, na ktorý zaútočili v piatok ráno, skupinu približne desiatich rukojemníkov. Malijská armáda okolie hermeticky uzavrela a pokúsila sa útočníkov prinútiť k ústupu. Teroristi mali pravdepodobne v úmysle uniesť z hotela cudzincov, čo im však nevyšlo, takže sa v hoteli zabarikádovali.

Ruské veľvyslanectvo v Bamaku dnes potvrdilo, že medzi oslobodenými rukojemníkmi je aj ruský občan. Podľa predstaviteľov malijskej armády mohli byť v hoteli ubytovaní aj občania Francúzska, Juhoafrickej republiky a Ukrajiny.

Pravidelnými hosťami v hoteli Byblos bývajú príslušníci mierovej misie OSN v Mali. Jednotky OSN známe ako MINUSMA boli do tejto krajiny vyslané po tom, ako islamistickí militanti obsadili púštny sever Mali.

Vojenská operácia pod velením Francúzska vyhnala povstalcov z malých i veľkých miest, avšak zvyšky islamistických bojovníkov naďalej podnikajú útoky. Niektorí z nich sú napojení na medzinárodnú teroristickú sieť al-Káida.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.