Sanz skončil na poste generálneho sekretára CONCACAF, vyšetruje ho FBI

Na archívnej snímke Enrique Sanz Foto: TASR/AP

Zürich 8. augusta (TASR) - Generálny sekretár futbalovej Konfederácie Severnej a Strednej Ameriky a Karibskej oblasti (CONCACAF) Enrique Sanz skončil vo svojej funkcii. Vedenie organizácie ho prepustilo na základe jeho účasti v korupčnom škandáli v štruktúrach Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

"Tento týždeň som obdržal list, v ktorom sa píše, že komisia CONCACAF ukončila kontrakt s mojím klientom," potvrdil Kolumbijčanov právnik Joseph DeMaria.

Etická komisia FIFA Sanza už v júni dočasne suspendovala zo všetkých futbalových aktivít. V stanovisku uviedla, že Sanza suspendovala na základe vyšetrovania korupčnej aféry, ktorá vypukla krátko pred májovým kongresom FIFA v Zürichu a do ktorej bol podľa vyšetrovateľov zapletený aj Sanz. Jeho účasť v celej kauze potvrdil aj americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI).

Sanzovi vlani v novembri diagnostikovali leukémiu. "Teraz je najdôležitejšie jeho zdravie. O ostatné veci sa budeme zaujímať neskôr," dodal DeMaria.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.