Marek Čanecký si na Okolo Maďarska udržal žltý dres

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Karcag 8. augusta (TASR) - Víťazom 3. etapy cyklistických pretekov Okolo Maďarska sa stal Nemec Manuel Porzner. Jazdec tímu Stölting triumfoval pre Gediminasom Kaupasom z Litvy (Differdange-Losch) a Rakúšanom Jorisom De Boerom (West-Frisia).

Slovák Marek Čanecký (Amplatz BMC) obhájil žltý dres a zároveň vedie bodovaciu súťaž. V súťaži o zelený dres je druhý v poradí ďalší Slovák Maroš Kováč (Kemo Dukla Trenčín), ktorý vyhral úvodnú etapu.

Rovinatá 136 kilometrová etapa bola i v piatok sprevádzaná vysokými teplotami, ktoré stáli pretekárov veľa síl už v predchádzajúcich dňoch. Napriek tomu sa Slovákom darí. Okrem lídra je v prvej desiatke celkového poradia i Maroš Kováč na siedmom a Patrik Tybor na deviatom mieste. Vďaka umiestneniam a noseniu žltého dresu spoločne pripísali na konto krajiny 30 bodov UCI. "Sobotňajší dojazd by mohol vyhovovať Patrikovi Tyborovi," povedal k aktuálnemu programu športový riaditeľ Michal Kunic a dodal: "Pôjde naňho aj Maroš, tak uvidíme."

Preteky sa konajú v termíne od 4.–9. augusta a pozostávajú z prológu a piatich rovinatých etáp so sobotňajším dojazdom na kopec. V sobotu je na programe 146 kilometrová etapa s ťažkým, takmer štrnásťkilometrovým stúpaním na Kékestet.

Okolo Maďarska - výsledky

3. etapa (Abony-Karcag, 136 km):
1. Manuel Porzner (Nem.) 3:18:03 h
2. Gediminas Kaupas (Litva)
3. Joris de Boer (Rak.) obaja v čase víťaza

Priebežné poradie:
1. Marek Čanecký (SR/Amplatz-BMC) 9:34:49 h
2. Tom Thill (Lux.) +6 s
3. Maximilian Kuen (Rak.) +18 s,
...
7. Maroš Kováč +2:04 min
9. Patrik Tybor (obaja SR/Kemo Dukla Trenčín) +2:17

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.