Pri zbere orechov skončil chlapec z Holíča pod kolesami auta

Ilustračné foto Foto: TASR/KR PZ Nitra

Holíč 8. októbra (TASR) - Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, pri ktorej utrpel ťažké zranenia päťročný chlapec. V stredu 7. októbra asi o 17.20 h zbierali viacerí ľudia orechy pri ceste medzi Holíčom a Petrovou Vsou v okrese Skalica. Medzi nimi bola aj matka so svojím synom z Holíča. Keď išiel po ceste 62-ročný vodič z Unína v smere od Holíča, náhle mu z pravej strany vbehlo do jazdnej dráhy dieťa. Pri zrážke utrpel chlapec ťažké zranenia, s ktorými bol prevezený do nemocnice. Polícia dychovou skúškou vylúčila požitie alkoholu u vodiča, presné príčiny a okolnosti nehody vyšetruje.

Polícia upozorňuje občanov, ktorí chodia na zber orechov popri ceste, aby boli pri vstupovaní na vozovku opatrní. Cestu by na takéto práce vôbec nemali využívať a odporúčame zvážiť, či si so sebou zoberú deti, ktorých pohyb sa pri ceste môže vymknúť spod kontroly. Aj vodiči by mali v tomto jesennom období zvýšiť na cestách obozretnosť nielen v súvislosti s nástrahami počasia, ale aj s pohybom chodcov. Informovala krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.