Voľby v štáte Bihár ukážu popularitu premiéra Módího

Na archívnej snímke Naréndra Módí. Foto: TASR/AP

Patna 12. októbra (TASR) - Státisíce obyvateľov východoindického štátu Bihár čakali dnes v radoch pred volebnými miestnosťami, aby rozhodli o novom zložení tamojšieho zákonodarného zboru, ktoré bude ukazovateľom popularity premiéra Naréndru Módího, približuje agentúra AP.

Vyzývateľom vládnucej Indickej ľudovej strany (Bháratíja džanatá pártí, BJP) na čele s Módím je "veľká koalícia", za ktorou stojí aj terajší najvyšší predstaviteľ Biháru, hlavný minister Nitiš Kumár.

Prípadné víťazstvo BJP v Biháre by podľa analytikov podporilo jej vlastnú formu hinduistickej pravicovej politiky, ktorú sa snaží presadzovať. Účastníkom viacerých predvolebných mítingov sa prihovoril aj samotný Módí.

Dnešné hlasovanie v Biháre je prvou z piatich fáz volieb do štátneho zákonodarného zboru, označovaných aj ako referendum o indickom premiérovi. Posledná fáza je naplánovaná na 5. novembra, na čo by mali 8. novembra zverejniť výsledky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.