Univerzita v meste Lund prerušila pre varovnú SMS vyučovanie

Ilustračná snímka Foto: TASR

Lund 12. októbra (TASR) - Univerzita v meste Lund na juhu Švédska zostala dnes zatvorená po tom, ako viacerí študenti v nedeľu dostali SMS, ktorej obsah mohol byť varovaním pred útokom človeka v amoku.

Podľa vyjadrenia univerzitného rektora Torbjörna von Schantza, na ktoré odkazuje agentúra APA, vedenie rozhodlo o prerušení vyučovania z bezpečnostných dôvodov, aj keď dúfa, že zo strany odosielateľa varovania ide len o nevhodný žart. Niektorí zo študentov, ktorí "záhadnú" SMS dostali, sa následne obrátili na políciu.

"Niektorí z vás sú o.k. Preto nechoďte zajtra na univerzitu, ak budete v Lunde. Sledujte zajtra ráno správy. Zatiaľ sa majte," znel varovný odkaz podľa informácií APA, ktoré prevzala zo švédskej agentúry TT.

Prevádzkovateľ aplikácie, prostredníctvom ktorej bola táto SMS rozosielaná, rektora informoval, že pôvodcovi je na stope a v danom čase sa zrejme nenachádzal v Lunde.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.