Mestom Tchien-ťin po dvoch mesiacoch opäť otriasol výbuch v skladisku

Záber z miesta výbuchu 13. októbra 2015. Foto: TASR/AP

Peking 13. októbra (TASR) - Z čínskeho prístavného mesta Tchien-ťin, kde si mohutné výbuchy v auguste vyžiadali stovky mŕtvych a zranených, hlásili ďalšiu explóziu v skladisku, tentoraz však bez obetí na životoch. S odvolaním sa na čínske médiá o tom dnes informuje agentúra AP.

Oficiálna čínska tlačová agentúra Sinchua uviedla, že najnovší výbuch otriasol v noci nadnes miestnym skladiskom chemikálií, medzi ktorými boli aj alkoholické látky. Podľa vyhlásenia tlačového odboru samosprávy v Tchien-ťine, zverejneného na internete, v zariadení s rozlohou 700 štvorcových metrov skladovali 3000 kilogramov alkoholu a 1000 kilogramov kyseliny octovej, ktorá sa využíva napríklad pri výrobe plastov a liečiv.

Výbuch a následný požiar podľa dostupných informácií nikoho nezranili. Zasiahnuté skladisko si nezákonne prenajímala od miestneho občana spoločnosť zaregistrovaná v priľahlej provincii Che-pej, informovala tchienťinská samospráva s tým, že udalosť neohrozila obyvateľov mesta alebo životné prostredie.

Mohutné výbuchy z 12. augusta, ktoré otriasli skladiskom s nebezpečnými chemikáliami v tchienťinskom prístave, si podľa aktuálnych údajov vyžiadali najmenej 165 mŕtvych. Osem ľudí je stále nezvestných a stovky ďalších utrpeli zranenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.