Švédsky Electrolux nezíska divíziu domácich spotrebičov GE

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Fairfield/Štokholm 7. decembra (TASR) - Plánovaný predaj divízie domácich elektrospotrebičov amerického koncernu General Electric (GE) švédskemu konkurentovi Electroluxu stroskotal. Informuje o tom DPA s odvolaním sa na dnešnú správu vedenia GE. Miliardový obchod narazil na obavy amerického protimonopolného úradu, ktorý namietal, že Švédi by získali veľmi veľký podiel na trhu s domácimi elektrospotrebičmi.

Vedenie Electroluxu správa sklamala. Vyslovilo však nádeje, že niektorými ústupkami by sa jeho zámer napokon mohol podariť.

V septembri 2014 sa Electrolux dohodol s GE o transakcii. Za divíziu amerického zmiešaného koncernu mal zaplatiť 3,3 miliardy USD (3,03 miliardy eur). Keďže dohoda skrachovala General Electric musí Švédom v súlade s dohodou zaplatiť pokutu 175 miliónov USD. Predaj divízie bol pevnou súčasťou rozsiahlej reštrukturalizácie GE. Koncern teraz oznámil, že divízii sa darí, podniká so ziskom. Zatiaľ zostane jeho súčasťou, ale budú sa hľadať nové možnosti na jej predaj.

(1 EUR = 1,0902 USD)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.