Koncert Ennia Morriconeho v Prahe je vypredaný

Talianska legenda filmovej hudby Ennio Morricone začína 15. januára 2016 svoje európske turné v Prahe Foto: JVS Group

Bratislava 7. decembra (OTS) - Talianska legenda filmovej hudby Ennio Morricone začína 15. januára 2016 svoje európske turné v Prahe. Koncert je už vypredaný.

Talianska legenda filmovej hudby Ennio Morricone začína 15. januára 2016 svoje európske turné v Prahe Foto: JVS Group

Ďalšia šanca vidieť úžasného talianskeho hudobného skladateľa sa pre hudobných fanúšikov naskytne 19. januára 2016 na Zimnom štadióne O. Nepelu v Bratislave, kde sú vstupenky ešte stále k dispozícii. Morricone vystúpi spoločne s Českým národným symfonickým orchestrom, s ktorým zahrá najznámejšie skladby svojej kariéry. Súčasne počas koncertu uvedie v svetovej premiére skladbu k filmu Osem hrozných, režiséra Quentina Tarantina.

Koncerty slávneho rímskeho rodáka sú veľmi očakávanou udalosťou, ktorú sa chystajú navštíviť taktiež niektorí slávni hollywoodski režiséri. Posledné turné, ktoré Morricone absolvoval minulý rok, bolo vo všetkých mestách vypredané. Počas koncertov vládla koncertnými sálami takmer euforická atmosféra, fanúšikovia neváhali tlieskať ikone filmovej hudby počas dlhých minút postajačky.

Minuloročnú celosvetovú show zakončil Morricone v Bratislave. Potom, čo zo zdravotných dôvodov musel koncert odložiť, predviedol najlepšiu show celého turné „bol to ten najlepší záver„ komentoval vtedy Ennio Morricone derniéru roku 2015 a počas tohtoročnej návštevy slovenských médií v Ríme prisľúbil, opäť niečo navyše! V sprievode Českého národného symfonického orchestra sa po prvýkrát chystá zahrať hudbu k veľmi očakávanému filmu Quentina Tarantina Osem hrozných a taktiež snímku Giuseppe Tornatoreho Korespondence.

Talianska legenda filmovej hudby Ennio Morricone začína 15. januára 2016 svoje európske turné v Prahe Foto: JVS Group

Morricone sa preslávil predovšetkým vďaka spolupráci s režisérom Sergiom Leonem, pre ktorého napísal hudbu k westernom Vtedy na Západe; Dobrý, zlý a škaredý; Pre hrsť dolárov navyše. Celkovo však počas svojej šesťdesiatročnej kariéry skomponoval viac ako 500 filmov. Medzi tie najzásadnejšie patria Malena; Bio Raj; Misia; Profesionál; Legenda o 1900; Vtedy v Amerike; 46 hodín v Paríži a mnoho ďalších. Za hudbu k filmom, na ktorých pracoval, získal mnoho ocenení. Ocenenie Oscar získal ako jediný hudobný skladateľ za celoživotné dielo. Vo svojej zbierke má taktiež niekoľko cien Grammy, Zlatý glóbus, európske ceny Efa a ďalšie.

Vstupenky na bratislavský koncert sú k dispozícii v sieti Ticketportal alebo na www.ticketportal.sk

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.