Eagles of Death Metal sa po útokoch vrátili do Paríža

Záber z vystúpenia kultovej írskej rockovej kapely U2, počas ktorého si uctili pamiatku 130 obetí parížskych teroristických útokov z 13. novembra. Na snímke spevák skupiny U2 Bono. Foto: TASR/AP

Paríž 8. decembra (TASR) - Americká rocková skupina Eagles of Death Metal, ktorá koncertovala v parížskom klube Bataclan v čase, keď tam 13. novembra došlo k teroristickému útoku, v pondelok znova vystúpila vo francúzskej metropole.

Kapela z Kalifornie odohrala dve piesne v závere koncertu írskej skupiny U2 v plnej AccorHotels Arene. Pod vedením frontmana Jesseho Hughesa vystúpila so svojou verziou piesne People have the Power od Patti Smithovej pred vlastnou skladbou I Love You All The Time, píše agentúra Reuters.

Frontman U2 Bono pozvaných hostí návštevníkom predstavil ako "ľudí, ktorých životy budú navždy súčasťou Paríža". "Sú to naši bratia, pripravili ich o ich pódium pred troma týždňami," povedal Bono počas posledného koncertu aktuálneho turné svojej kapely.

Niektorí fanúšikovia boli počas pondelňajšieho koncertu zahalení vo francúzskych vlajkách. Podujatie neobišli posilnené bezpečnostné opatrenia v rámci výnimočného stavu vo Francúzsku. Nad arénou sa pred koncertom dve hodiny vznášal vrtuľník a diváci vstupovali do budovy s kapacitou 20.000 ľudí cez zadný vchod. Žiadne incidenty neboli hlásené.

Pri útokoch v Paríži z 13. novembra zabili páchatelia 130 ľudí, 89 z nich v koncertnej hale Bataclan, kde práve vystupovali Eagles of Death Metal. Americká skupina, ktorá napriek svojmu názvu nie je metalovou, následne odložila zvyšok svojho európske turné do februára. Kapela po útokoch tiež uviedla, že chce byť prvou, ktorá vystúpi v Bataclane po jeho opätovnom otvorení.

Teroristické útoky z Paríža sa nepriamo dotkli aj hudobníkov z U2. Írska skupina mala pôvodne vystúpiť vo francúzskej metropole 14.-15. novembra, koncerty však odriekla a náhradnými termínmi boli uplynulá nedeľa a v pondelok 6. a 7. decembra.

U2 po útokoch osobne podporili amerických kolegov z Eagles of Death Metal, zakúpili im napríklad nové mobilné telefóny a poskytli k dispozícii svoje lietadlo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.