Rumunská tlačová agentúra AGERPRES spustila bezplatný servis

Ilustračná kombosnímka. Foto: Teraz.sk

Bukurešť 10. decembra (TASR) - Rumunská verejnoprávna Národná tlačová agentúra AGERPRES začala v utorok poskytovať bezplatne spravodajstvo vo vybraných oblastiach, čím chce pomôcť tamojším médiám v "ťažkých časoch".

Podľa zverejneného oznamu majú všetci záujemcovia odteraz možnosť získať od AGERPRES "najdôležitejšie spravodajské články v danom momente", ktoré týkajú politiky, ekonomiky, súdnictva, spoločenského života, vedy a techniky, zdravia, zahraničných vecí, kultúry, životného prostredia, športu, životného štýlu či dokumentaristiky.

"Rumunská Národná tlačová agentúra prichádza na pomoc masmédiám v Rumunsku v ťažkých časoch pre našich kolegov bezplatným poskytovaním časti spravodajského kanálu. Uvedomujeme si, že úlohou AGERPRES je taktiež podporovanie súkromných médií v najvyššej možnej miere s konečným cieľom zlepšiť úroveň informovania verejnosti," uviedol generálny riaditeľ agentúry Alexandru Giboi.

AGERPRES zdôrazňuje, že naďalej pokračuje v plnení svojej misie, ktorou je šírenie čerstvých a objektívnych informácií. Poukazuje zároveň na dokument Rumunského tlačového klubu z novembra 2005, podľa ktorého majú mať tamojšie médiá možnosť bezplatného preberania tlačových materiálov v limite do 500 znakov, najviac však polovice predmetného článku, ak uvedú príslušný zdroj.

Rumunská tlačová agentúra AGERPRES bola založená v roku 1889 a v súčasnosti poskytuje spravodajstvo nepretržite od roku 1921. Za svoju úlohu označuje poskytovanie vyvážených informácií nestrannej povahy ako ich hlavný zdroj pre rumunských občanov a inštitúcie, ale aj ako hlavný zdroj správ o Rumunsku pre médiá v zahraničí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.