Taxi aplikácia Liftago na Slovensku už odviezla tisícky ľudí

Foto: Liftago

Bratislava 5.februára (OTS) - Po dvoch mesiacoch testovania a ostrej prevádzky Liftago využili na prepravu tisícky ľudí najmä vo veku od 25 do 35 rokov s vyšším príjmom a záujmom o nové technológie. Do systému Liftago sa zapojilo až 120 taxikárov. Spoločnosť chce postupne vybudovať z kvalitne organizovanej taxi služby dostupnú alternatívu k ostatným formám dopravy v rámci mesta a prispieť k zníženiu dopravnej záťaže v meste.

„December je v taxi biznise všeobecne silný mesiac a nám sa podarilo úspešne odštartovať našu službu v Bratislave a odviezť prvé tisícky zákazníkov. Problémy niekedy spôsobovala mizerná dopravná situácia, ktorá dlhodobo narušuje plynulý tok ľudí v meste. Naším cieľom je preto neustále vytvárať kvalitnejšie organizovaný taxi trh, ktorý pomôže vytiahnuť z mesta čo najviac áut a mať čoraz viac spokojných zákazníkov, ktorí cez Liftago zoženú taxík vždy, keď ho budú potrebovať,“ uviedol Tomáš Sroka, Country manažér Liftaga pre Slovensko.

Česko-slovenský start-up plánoval do konca roka 2015 nadviazať spoluprácu so stovkou vodičov. Na konci roka však bolo v systéme Liftago zapojených až 120 kvalitných taxikárov. „Veľký záujem vodičov o našu službu spôsobila svojím konaním nepriamo aj konkurencia, ktorá nám ich svojimi obmedzeniami posiela. Naším cieľom je do konca roka 2016 spolupracovať s približne 300 kvalitnými a spokojnými taxikármi,“ dodal Tomáš Sroka. Liftago ako jediné na trhu podporuje zapojených taxikárov, aby pracovali aj pre iné taxislužby bez obmedzení.

Podľa spoluzakladateľa spoločnosti Ondřeja Krátkého je pre väčšinu zákazníkov na Slovensku aj v Česku hodnotenie vodiča najdôležitejším parametrom pri výbere ponuky, na druhom mieste si Slováci všímajú typ vozidla a Česi zase výhodnú cenu za jazdu.

Foto: Liftago

Aktuálne má v Česku aplikáciu Liftago stiahnutú vo svojich smartfónoch vyše 100-tisíc ľudí. „Na Slovensku zatiaľ neexistujú taxi služby, kde by rating vodiča tak veľmi ovplyvňoval jeho biznis. Slováci dokážu oceniť prívetivý, slušný a transparentný prístup v taxi preprave. Svedčí o tom aj dlhodobé priemerné hodnotenie od zákazníkov na úrovni 4,8* z maximálne 5 hviezdičiek. Rozjazd nie je nikdy jednoduchý, ale aj napriek štartovacím problémom napríklad s dostatkom vodičov sme veľmi radi, že aj na Slovensku sa dá robiť biznis s pomocou spokojných vodičov aj zákazníkov,“ dodal Ondřej Krátký.

Aplikáciu taxi služby Liftago si môžu zákazníci zadarmo stiahnuť do smart zariadení s operačným systémom Android alebo iOS. Po zadaní cieľa jazdy si môže zákazník vybrať spomedzi ponúk konkrétnych vodičov na základe vzdialenosti vodiča, jeho hodnotenia, typu auta či ceny za službu. Platba prebieha v hotovosti alebo bezhotovostne po zadaní platobnej karty do aplikácie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.