Slovenská pošta vyhlasuje národné kolo súťaže o najkrajší list

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Andrej Galica

Bratislava 5. februára (TASR) - Slovenská pošta vyhlasuje v spolupráci s ministerstvom dopravy 45. ročník národného kola súťaže o najkrajší list. Témou tohto ročníka súťaže je - Napíš list svojmu 45-ročnému ja. Do súťaže sa môžu do 31. marca zapojiť deti a mladí ľudia do 15 rokov, a to napísaním originálneho listu. TASR o tom informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Stanislava Pondelová.

Účastníci súťaže majú podľa jej slov možnosť podeliť sa o víziu svojho života, ale aj obrazu krajiny a sveta, v ktorom chcú žiť. Slovenská pošta sa chce súťažou zároveň pripojiť k iniciatíve Svetovej poštovej únie, ktorá sa dlhodobo snaží podporovať mladú tvorbu, zameranú na vyjadrenie vlastných myšlienok, a zdôrazniť význam písomného kontaktu pri budovaní medziľudských vzťahov.

"O víťazoch národného kola súťaže rozhodne komisia, zložená zo zástupcov Slovenskej pošty, a ministerstva dopravy. Najkrajší list zo Slovenska bude preložený do anglického jazyka a zaslaný do Bernu na posúdenie medzinárodnou porotou," priblížila Pondelová.

Autor či autorka víťazného listu získa pobyt v horskom prostredí spolu s rodičmi, prípadne súrodencami. Autori, ktorých listy skončia na striebornom a bronzovom mieste, sa môžu tešiť na diplom, hodnotný album poštových známok a ďalšie atraktívne ceny.

Listy je potrebné do 31. marca posielať na adresu Slovenská pošta, odbor komunikácie, Partizánska cesta 9, 975 99 Banská Bystrica alebo na emailovú adresu - najkrajsilist@slposta.sk. Dôležité je listy a mail označiť heslom "NAJKRAJŠÍ LIST".

Listy na uvedenú tému môžu byť písané rukou alebo na počítači v rozsahu maximálne 1000 slov a musia obsahovať všetky formálne znaky. Znenie listu je potrebné doplniť o údaje autora, ako meno a priezvisko, vek, adresu bydliska, názov a adresu školy autora a informáciu to tom, koľký raz v poradí sa súťaže zúčastňuje. Listy môžu byť napísané aj priamo v anglickom jazyku.

Najkrajší list v roku 2015 napísala 13-ročná Alexandra Dužeková zo Skalky nad Váhom. Téma súťaže znela - Povedz nám o svete, v ktorom by si chcel vyrastať. Deti vo svojich listoch v súvislosti s predstavou vysneného sveta vyzdvihovali predovšetkým také hodnoty, akými sú rodina, domov, mier, porozumenie, priateľstvo či ohľaduplnosť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.