Olympijský tím chce v Innsbrucku úspešný výsledok

Na snímke Peter Oremus Foto: TASR/Branislav Račko

Bratislava 9. februára (TASR) - V skorých ranných hodinách odcestovala v stredu výprava slovenského Olympijského tímu na turnaj Euro Ice Hockey Challenge do Innsbrucku. Pod rakúskymi Alpami dostanú šancu najmä tipsportligoví hráči, ktorí si obohatia konto o ďalšie reprezentačné štarty ako aj cenné skúsenosti z medzinárodného ľadu. Tréner Peter Oremus verí, že jeho zverenci sa v Rakúsku pobijú o celkový triumf.

Spoločne s asistentmi Jánom Kobezdom a Pavlom Paukovčekom má v tíme nielen lídrov ligových štatistík, ale aj množstvo novicov. Premiéru v národnom drese si odbije až osem hráčov, menovite Patrik Rybár, Andrej Hatala, Denis Rehák, Radoslav Macík, Jozef Tibenský, Lukáš Paukovček, Branislav Rapáč aj Václav Stupka. "Sú tu mladí hráči, ktorí dostanú príležitosť. Presadili sa aj vo svojich kluboch, verím, že sa svojej šance chopia a podajú výkon hodný reprezentačnej pozvánky," konštatoval Oremus.

Jeho zverencov čakajú na turnaji traja súperi - Francúzsko, Rakúsko a Slovinsko. So všetkými majú Slováci výrazne lepšiu bilanciu vzájomných zápasov, tentoraz však proti nim nastúpi menej skúsený výber. S Francúzmi vyhrali 16 z 22 doterajších duelov, proti Slovincom z jedenástich až deväť. S Rakúšanmi majú bilanciu 23-4. "Pohyboval som sa v európskom hokeji a viem, že mužstvá, proti ktorým budeme hrať, sú kvalitné. Platí však, že každý hrá len toľko, koľko mu dovolíme. My musíme byť vo všetkých stretnutiach lepší ako súper, ak chceme uspieť," zdôraznil Oremus.

Mladý káder v Innsbrucku nepreveria len súperi, ale aj herný systém. Za tri dni odohrajú slovenskí reprezentanti tri zápasy, aj preto si budú musieť rovnomerne rozložiť sily. Oremus v tom však nevidí problém a želá si, aby jeho zverenci bojovali o celkový triumf. "Tri zápasy po sebe za tri dni sú v medzinárodnom hokeji veľmi náročné. Všetci však máme rovnaké podmienky. Treba sa pobiť o víťazstvá, ideme do toho s tým, aby sme sa umiestnili čo najlepšie."

Medzi opory tímu by mal patriť Juraj Majdan, ktorému sa v prebiehajúcom ročníku darí. Je lídrom Banskej Bystrice nielen po hernej, ale aj bodovej stránke a v štatistike najproduktívnejších hráčov je priebežne druhý (46 b.). "Proti takýmto súperom som v áčku nikdy nehral, neviem, čo od toho očakávať. Oni budú mať svoje najlepšie výbery, respektíve to najsilnejšie, čo majú k dispozícii. Bude to ťažké, pretože my nemáme najsilnejšiu zostavu, ale chalanom z našej a českej extraligy verím," dodal bystrický kanonier.

Program EIHCH 2016 v Innsbrucku:

štvrtok 11. februára:
16.30 Olympijský tím SR - Francúzsko
20.20 Rakúsko - Slovinsko

piatok 12. februára:
16.30 Slovinsko - Francúzsko
20.20 Rakúsko - Olympijský tím SR

sobota 13. februára:
12.30 Olympijský tím SR - Slovinsko
16.00 Rakúsko - Francúzsko

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.