Tím Svetových dní mládeže začal prípravu slovenského programu

Pápež František Foto: TASR/AP

Bratislava 26. februára (TASR) - Veľký otvárací ceremoniál, spojený s vystúpením viacerých hudobných hostí, sväté omše s viacerými biskupmi a slovenské katechézy, sprevádzané sprievodným duchovným a umeleckým programom, ktorý vychádza z posolstva pápeža Františka k 31. svetovému dňu mládeže (SDM). To sú hlavné body slovenského programu, ktorý zažijú v lete mladí Slováci na Svetových dňoch mládeže. Absolvujú ho v poľskom meste Skawina, ktoré je približne 20 kilometrov od dejiska SDM v Krakova.

"Program Svetových dní mládeže je rozdelený na viacero etáp. Prvá prebieha v týchto mesiacoch. Je to duchovná príprava s názvom Milosrdný rok. Inšpiruje sa posolstvom pápeža Františka. Nadviažu na ňu letné dni v diecézach, počas ktorých mladí spoznajú zvyky a kuchyňu krajiny, do ktorej prichádzajú," informoval Komunikačný tím SDM. Hlavný program čaká mladých od 25. do 31. júla.

Otváracia svätá omša v Krakove, ktorej hlavným predsedajúcim bude krakovský arcibiskup, kardinál Stanisław Dziwisz, je naplánovaná na utorok 26. júla. O dva dni neskôr, vo štvrtok 28. júla, privítajú mladí Svätého Otca. V piatok 29. júla je v programe krížová cesta s krížom Svetových dní mládeže, ktorý bol aj na Slovensku. "Najosobnejším momentom bude modlitbová vigília, spojená s adoráciou s pápežom Františkom, ktorá je naplánovaná na sobotu 30. júla. Posledná udalosť hlavného programu sa uskutoční v nedeľu 31. júla. Bude to slávnostná svätá omša, ktorú bude celebrovať pápež František. Počas nej tradične vyhlási miesto a dátum nasledujúcich Svetových dní mládeže," dodal Komunikačný tím SDM.

SDM je najväčšie celosvetové stretnutie veriacich mladých so Svätým Otcom. Do Krakova ich pred tromi rokmi pozval pápež František. Urobil tak v Rio de Janeiro. Do Brazílie cestovalo okolo 300 Slovákov. Predtým sa konali v Madride, kde bolo približne 3500 mladých ľudí zo Slovenska. Slovenská registrácia prebieha od konca novembra minulého roka. Spustila ju Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska a Kanet, n.o., v spolupráci so slovenskými diecézami a mládežníckymi organizáciami. Viac informácií je možné nájsť na stránke www.svetovednimladeze.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.