Najviac nápadov na zlepšenie svojho okolia majú Banskobystričania

Foto: Tesco

Bratislava 10.mája (OTS) - Viac parkov, čistejších detských ihrísk, prednášok o zdravom životnom štýle či širšiu ponuku športových podujatí pre deti a mládež by Slováci radi uvítali vo svojom okolí. Ide o najčastejšie návrhy na zlepšenie života v regiónoch, ktoré počas marca prihlásili do jedinečného grantového programu Tesco s názvom Vy rozhodujete, my pomáhame neziskové organizácie.

„Sme veľmi radi, že neziskové organizácie majú taký enormný záujem o náš komunitný program. Celkovo sme na Slovensku zaregistrovali vyše 438 projektov. A teraz posúvame možnosť výberu našim zákazníkom, aby rozhodli, ktorých 77 projektov získa dokopy 100-tisíc eur a bude realizovaných,“ povedal Peter Sklenář, manažér spoločenskej zodpovednosti Tesco Stores SR.

Do grantového programu najviac projektov – takmer pätinu prihlásili organizácie z Banskobystrického kraja. V tesnom závese záleží najviac na zlepšení života v komunite Žilinčanom a Košičanom. Šport, vzdelávanie a sociálna starostlivosť – to sú zase oblasti, kde neziskové organizácie vedia najviac pomôcť. O tom, či budú môcť organizácie svoje nápady aj realizovať, však nerozhodne Tesco, ale ľudia.

Zákazníci Tesca totiž dostanú pri každom nákupe hlasovací kupón, ktorý môžu vhodiť do hlasovacieho zariadenia s krátkym opisom jednotlivých projektov. Týmto spôsobom tak ľudia podporia projekt, ktorý sa im najviac páči. Každý môže za svojho favorita hlasovať viackrát. Hlasovanie v jednotlivých predajniach Tesco prebehne od 11. mája 2016 do 7. júna 2016. Zo 77 víťazných projektov lokálnych neziskových organizácií, ktoré dostanú od zákazníkov najviac hlasov, získa každý 1 300 eur na realizáciu svojho nápadu.

Medzi projektmi súťažiacimi o priazeň zákazníkov sú tie, ktoré pomôžu zlepšiť verejné priestranstvá, parky, ihriská, podporiť rozvoj komunitného života, vzdelávacie aktivity, zdravý životný štýl, sociálne slabších a znevýhodnené skupiny spoluobčanov, detí alebo nezamestnaných.

Zaujímavosti o projektoch neziskových organizácií:
• Do grantového programu Vy rozhodujete, mi pomáhame prihlásilo svoje projekty 438 neziskových organizácií
• Takmer pätina prihlásených projektov bola z Banskobystrického kraja, ďalej bol najvyšší záujem organizácií v Žilinskom a Košickom kraji
• Približne 40 % projektov bolo zameraných na rozvoj športu, 24 % na podporu vzdelávania a 15 % projektov navrhovalo aktivity s cieľom podporiť sociálnu starostlivosť
• Najviac projektov bolo orientovaných na študentov a deti a mládež
• Z prihlásených projektov grantová komisia vybrala 229 najlepších, ktoré postúpili do hlasovania v predajniach Tesco
• Počet plánovaných dobrovoľníkov na prihlásených projektoch bol spolu 8 750
• Takmer 60 % všetkých prihlásených projektov malo odporúčanie zamestnancov spoločnosti Tesco

Viac informácií o vybraných projektoch je na www.tesco.sk/pomahame alebo v ktorejkoľvek predajni Tesco.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.