Armén a Azerbajdžan budú riešiť otázku Karabachu

Ilustračné foto. Foto: TASR AP

Jerevan 12. mája (TASR) - V záujme hľadať riešenie konfliktu v Náhornom Karabachu sa na budúci týždeň vo Viedni uskutoční stretnutie prezidentov Arménska a Azerbajdžanu, Serža Sarkisjana a Ilhama Alijeva. Informovala o tom dnes agentúra TASS s odvolaním sa na diplomatické zdroje v Jerevane.

Ako sprostredkovatelia sa na stretnutí zúčastnia spolupredsedovia minskej skupiny Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) pre Náhorný Karabach, ktorými sú diplomati z Ruska, Francúzska a USA.

Situácia v oblasti styčnej línie v Náhornom Karabachu sa dramaticky zmenila 2. apríla, keď sa v regióne obnovili boje medzi miestnou armádou a azerbajdžanskými jednotkami. Tieto boje boli najintenzívnejšie od roku 1994 a vyvolali veľké znepokojenie na Kaukaze a v priľahlej oblasti.

Boje si na oboch stranách vyžiadali niekoľko desiatok obetí na životoch. Strany konfliktu sa 5. apríla dohodli na zastavení paľby a odvtedy sa navzájom obviňujú z pokračovania ostreľovania a útokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.