PRIESKUM: A. Kiska vedie v dôveryhodnosti pred A. Dankom a R. Ficom

Na snímke prezident SR Andrej Kiska Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 12. mája (TASR) - Najdôveryhodnejším spomedzi troch najvyšších ústavných činiteľov je prezident SR Andrej Kiska, nasledujú predseda NR SR Andrej Danko a premiér Robert Fico. Vyplýva to z telefonického prieskumu verejnej mienky agentúry AKO, ktorý sa uskutočnil od 4. do 10. mája na vzorke 1000 respondentov.

Prezidentovi Kiskovi úplne dôveruje 39 percent opýtaných, predsedovi parlamentu Dankovi 26 percent a premiérovi Ficovi 24 percent. Kiskovi skôr dôveruje 40 percent respondentov, Dankovi 39 percent a Ficovi 28 percent.

Naopak, hlave štátu skôr nedôveruje 12 percent opýtaných, Dankovi 17 percent a Ficovi 19 percent. Prezidentovi vôbec nedôveruje deväť percent respondentov, šéfovi parlamentu 11 percent a predsedovi vlády 18 percent.

Pri Dankovi nevedeli posúdiť jeho dôveryhodnosť dve percentá opýtaných a päť percent uviedlo, že ho nepozná.

Otázka v prieskume znela: "Aká je vaša dôvera k trom najvyšším ústavným činiteľom prezidentovi SR, predsedovi parlamentu a predsedovi vlády? U každého z nich odpovedajte podľa štvorstupňovej škály".

TASR informovala Kamila Hříchová z agentúry AKO, s.r.o.

Poradie Ústavný činiteľ %
1. A. Kiska 39 %
2. A. Danko 26 %
3. R. Fico 24 %

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.